Skip to main content
Department Name Job Title
1st Grade Julie Johnson-Jankowski Teacher
1st Grade Juliet Savage Teacher
1st Grade Kendra Bender Teacher
2nd Grade Amy Stine Teacher
2nd Grade Michelle Bonanno Teacher
2nd Grade Tracy Green Teacher
3rd Grade Ashley Drake Teacher
3rd Grade Kyle Marciniszyn Teacher
3rd Grade Robin Whipp Teacher
3rd Grade Sherry Wilson Teacher
4th Grade Julie Johnson-Jankowski Teacher
4th Grade Diana Bass Teacher
4th Grade Mary Dwyer-Caban Teacher
5th Grade Cole Lauber Teacher
5th Grade Kristina Estersohn Teacher
5th Grade Paul Clark Teacher
5th Grade Rachel Webb Teacher
Administrator Erin Horman Coordinator of Specialized Programs
Administrator Kim Robertson Principal
Administrator Marc Clausen Assistant Principal
Art Sarah Tilton Art Teacher
Art Stephanie Morse Art Teacher
Art Courtney Bittner Art Teacher
Kindergarten Jeanna Waldych Teacher
Kindergarten Lori Bartolomeo Teacher
Kindergarten Tammy Sigman Teacher
Media Center Maria O'Toole Library Media Specialist
Music Ann Fritton Music Teacher
Music Claire Schiavone Music Teacher
Music Christy Caulfield Instrumental Music Teacher
Music Michele de la Rosa Instrumental Music Teacher
PE Chad Connors PE Teacher
PE Jill Querry PE Teacher
PE Mike Jarboe PE Teacher
PreK Donna Walford Teacher
PreK Sarah Scherhaufer Teacher
PreK Kyler Leiter Teacher
Special Education Brittany Auel Expressions Teacher
Special Education Brittany Barber Special Education Resource Teacher
Special Education Brittany Frownfelter Special Education Resource Teacher
Special Education Marley Stutz Special Education Resource Teacher
Special Education Kim Camelotto Special Education Resource Teacher
Special Education Marla McDonnell Speech/Language Pathologist
Special Education Jacqueline Potter Expressions Teacher
Special Education Mattison Flower Expressions Teacher
Special Education Michelle Brooks Expressions Teacher
Special Education Randy Buchner Speech/Language Pathologist
Special Education Sarah Riffle Expressions Teacher
Special Education Adam Rowland Speech/Language Pathologist
Specialist Jennifer Daugherty Math Specialist
Specialist Kristen Biernat Literacy Specialist
Specialist Lynn Silvey Academic Support Teacher
Specialist Amber Nutter School Counselor
Specialist Mary Bryant School Counselor
Specialist Sarah Smith English Language Learners Teacher
Specialist Nadia Jamal Behavioral Analyst
Specialist Cole Gorman Occupational Therapy
Specialist Carol Keirn Physical Therapy
Support Staff Amy Pickett Administrative Secretary
Support Staff Caitlyn Borge Instructional Assistant
Support Staff April Connor Instructional Assistant
Support Staff Becky Smith Instructional Assistant
Support Staff Bridget McGuire Instructional Assistant
Support Staff Cara Hurst Instructional Assistant
Support Staff Chris Carter User Support Specialist
Support Staff Gail Disque Instructional Assistant
Support Staff Debbi Place Enrollment Secretary
Support Staff Ellen Arter Instructional Assistant
Support Staff Frances Shea-Taylor Instructional Assistant
Support Staff Jana Bel Instructional Assistant
Support Staff Jess Barnhouse Instructional Assistant
Support Staff Karen Wilcom Instructional Assistant
Support Staff Kathy Layman Instructional Assistant
Support Staff Kossiwa Fini Program Assistant
Support Staff Valerie Clemons Instructional Assistant
Support Staff Manuel Gaitan Custodian
Support Staff Martin Smith Custodian
Support Staff Mary Gibbons Instructional Assistant
Support Staff Marta Cotrereas Instructional Assistant
Support Staff Soledad Flores Lead Custodian
Support Staff Teresse Thompson Instructional Assistant
Support Staff Tiffany Russell Instructional Assistant
Support Staff Sharon Mandich Instructional Assistant
Support Staff Christine Umberger Instructional Assistant
Support Staff Lauren Smith Health Room Nurse
Support Staff Patty Upingo Health Room Delegating Nurse
Support Staff Melissa Bennett Instructional Assistant
Support Staff Emily Graham Instructional Assistant
Support Staff John McAleer Instructional Assistant
Support Staff Kristi Perkins Instructional Assistant
Support Staff Orbelina Thornley Instructional Assistant
Support Staff Sonny Cox Custodian
Support Staff Lisa Ahalt Cafeteria Manager
Support Staff Linda Stone Cafeteria