Skip to main content
Department Name Job Title
1st Grade Kimberly Pestka Teacher
1st Grade Allison Phelps Teacher
1st Grade Melanie Jennings Teacher
1st Grade Nicki Dorsey Teacher
1st Grade Stacey Parks Teacher
2nd Grade Jennifer Davis Teacher
2nd Grade Mallory Rudy Teacher
2nd Grade Rachael Harris Teacher
2nd Grade Sophie Lethbridge Teacher
2nd Grade Stephanie Reichert Teacher
3rd Grade Anna Olszewski Teacher
3rd Grade April Brothers Teacher
3rd Grade Caroline Hering Teacher
3rd Grade Maggie Hawthorne Teacher
3rd Grade Meghan Schnur Teacher
4th Grade Dena O'Neill Teacher
4th Grade Justin Collins 4th Grade
4th Grade Hope Bonanno Teacher
4th Grade Megan Alsip Teacher
5th Grade Julie Miller Teacher
5th Grade Katelyn Parker Teacher
5th Grade Emily Vaughan (Drinan) Teacher
5th Grade Mary Chew Teacher
5th Grade Todd Raynor Teacher
Art Laura Tinney Art Teacher
Art Wendy Freeman Art Teacher
Counseling Jenifer O'Neill School Counselor
Counseling Kathleen Klecan School Counselor
Counseling Michelle Getzandanner School Counselor
Kindergarten Amanda Phillips (Giauque) Kindergarten Teacher
Kindergarten Erin Phillips Kindergarten Teacher
Kindergarten Kim Tritch Kindergarten Teacher
Kindergarten Lauren Blackmon Kindergarten Teacher
Kindergarten Mathew Caw Kindergarten Teacher
Kindergarten Sallie McElfish Kindergarten Teacher
Media Center Casee Valentovich Media Specialist
Media Center Mary Kate Miglianti Media Specialist
Music Amanda Fishel Music
Music Andrew Jones Band Instructor
Music Daniel Cheston Band Instructor
Music Jonathan Cook Music Teacher
Music Amanda Fischel Music Teacher
PE Blake Williams Teacher
PE Kelsey Fletcher Teacher
PreK Barbara Matlock PreK Teacher
PreK Ruth Kaufman Assistant
PreK Theresa Proctor PreK Teacher
Special Education Alexandra Tirkey Special Education
Special Education Jen Hultslander Special Education
Special Education Jessica Lapole SEIA
Special Education Jordan Tuck Special Education
Special Education Lettie Carter Instructor Assistant
Specialist Antonia Hooper Speech Specialist
Specialist Rebecca Wade Intermediate Literacy Specialist
Support Staff Meghan Walling Resident Substitute
Support Staff Brenda Hoffman Resident Substitute
Support Staff Alice Hong SEIA
Support Staff Kimberly Barr Speech Therapist
Support Staff Ana Ramos de Perez Custodian
Support Staff Bobbi Yusko Special Education
Support Staff Carmen Lescure Resource Program Assistant
Support Staff Cheryl Tregoning Administrative Secretary
Support Staff Christina Mullen SEIA
Support Staff Melinda Osretkar SEIA
Support Staff Debra Carter SEIA
Support Staff Donna Crum Instructional Assistant
Support Staff Donna Eason SEIA
Support Staff Donna Nusser SEIA
Support Staff Elizabeth Taylor Primary Targeted Intervention
Support Staff Erin Phillips Reading Intervention
Support Staff Jamie Aldridge Special Education
Support Staff Janet Putman Custodian
Support Staff Jessica Barron SEIA
Support Staff Karen Wigfield SEIA
Support Staff Karen Wolcott SEIA/Interpreter
Support Staff Justine Johnson ELL Teacher
Support Staff Kevin Jaye User Support Specialist
Support Staff Pamela Slifer Custodian
Support Staff Patricia Roark Student/Staff Secretary
Support Staff Patty Johnson SEIA
Support Staff Patty Martinez Health Tech
Support Staff Rachel Walling SEIA
Support Staff Rick Ault Custodian
Support Staff Shane Price Math Intervention
Support Staff Suzanne Butler Primary Literacy Specialist
Support Staff Tammy Brown SEIA
Specialist Jamie Hawk Math Specialist
Specialist Caitlin Mills Math Specialist