Administration |
|
Third Grade |
Julie Ivins, Principal |
|
Elena Castillo |
Courtney Hrobak, Community School Coordinator |
|
Latanya Coston |
Josalyn Moskowitz, Assistant Principal |
|
Melissa Margot |
Heather Putnam, Assistant Principal |
|
Devyn Sivers |
|
|
Shanna White |
Secretaries |
|
Amber Wheeler, Lead |
Kelly Lawson, Admin |
|
Tara Naylor, IA |
Missy Myers, Financial Specialist |
|
|
Sonia Rivera, Enrollment |
|
Fourth Grade |
|
|
Nicole Edwards |
Pre-Kindergarten |
|
Madison Nittinger |
Lauren Carrano |
|
Nia Shorts |
Melissa Fuller, IA |
|
Becky Uhlendorff |
Vicky Hodgens, IA |
|
Madison Weinberg |
Lisa Carter |
|
Candace Moore |
Allison Cone, IA |
|
Amy Rawlings, IA |
Houry Keurkunian, IA |
|
|
Alisha Dunkle, Lead |
|
Fifth Grade |
Samantha Coon, IA |
|
Jenna Coates, Lead |
Brandy Ormiston |
|
Courtney Flowers |
Melinda Loy, IA |
|
Taylor Crummit |
Susan Shriver, IA |
|
Aaron Moon |
Samantha Whittaker, IA |
|
Leeann Rogers |
|
|
Ashlee Quezada |
Kindergarten |
|
|
Yokechia Kenyatta, Lead |
|
Specials |
Kimberly Ferguson |
|
Andrea Williams , Art |
Caroline McHugh |
|
Katie Kelley, Art |
Tina Plue |
|
TBD, Art |
Stephanie Guy |
|
Paula Burzio, Media |
Christie Tucci |
|
Casee Valentovish, Media |
Kimberly Ferguson |
|
Lexa Herbert, Media Long Term Sub |
Taylor Bazel |
|
Jeremy Franklin, Music |
Riley Flick |
|
Kathryn Rathbone, Music |
Monica Riscigno, IA |
|
Kimberly Bailey , LTS Music |
Madeline Moody, IA |
|
Kelsey Horton, PE |
|
|
David Seaton, PE |
First Grade |
|
William McRoberts, PE |
Jessica Flores |
|
Abigail Burnett, STEM Integration |
Kristen Griffith, Lead |
|
Sarah Johnson, STEM Integration |
Sarah Hudson |
|
|
Rebecca Mills |
|
|
Keri Parsons |
|
ML Team |
Ovetta Powell |
|
Andrea Fream |
Ianthe Stanley |
|
Heather Kaufman |
Sweety Patel, IA |
|
Meghan Merrill |
|
|
Jan Stitley |
Second Grade |
|
Camille Horton |
Shannon Hardy, Lead |
|
Heather McClung |
Megan Alfonso |
|
Nicolette Moore |
Danielle Fernandez |
|
Melissa Roesch |
Kyra Machler |
|
Allison Swayze |
Nataly Mariona |
|
Dara Webb |
Jennifer Speak |
|
Sabrina Yakub |
Amy Tranum |
|
Cheryl Thomas, IA |
Mary Ellen Gibson, IA |
|
|
|
|
Health Room |
Special Education |
|
Kathleen Sullivan, RN |
Lynsey Riley, School Psychologist |
|
Allie Wilkins, RN |
Rachel Eyler |
|
Sue Flores, Health Tech |
Cassidy O'Neill |
|
|
Serena Padres-Eber |
|
Technology |
Jen Reader |
|
Juan Herrera-Avila, User Support |
Erica Root |
|
|
Karin Tucker, IA |
|
Judy Center |
Pamela Jaggi,SE IA |
|
Charlotte Strine, Program Admin |
Renee Bennett, SEIA |
|
Paola Bonarriva, Family Service Coordinator |
David Sowers, SEIA |
|
Kay O'Hara, Family Service Coordinator |
|
|
|
CARES Team |
|
|
Marcus Sowell, Behavior Support Specialist |
|
International Office |
Amy Alberto, Behavior Support Specialist |
|
Sonia Dorsey, Coordinator of Interpreting Services |
Shannon Cheek, Behavior Support IA |
|
Claudia Gomez, EL Language Specialist |
Tyrus Lawson, Behavior Support IA |
|
Marisa Sedillo, EL Registrar - Elementary |
Aley Arroyo, Behavior Support IA |
|
Jasmine Shortridge, EL Therapist |
Emily Koogle, PPW |
|
Brenna Spickler, EL Registrar - Secondary |
Teresa Kidd, Community Liaison |
|
Elizabeth Villacis, Coordinator of International Office |
Veronica Bonilla, Community Liaison |
|
|
Susanna Castillo, Community Liaison |
|
Cafeteria/Custodians |
Misti Winders, School Counselor |
|
Elizabeth Zeigler, Cafeteria Manager |
Jacobi Martin, School Counselor |
|
Jessica Allen, Lead Custodian |
Elizabeth Barr, School Counselor |
|
Marah Dewees |
Laura Rottmund, Title 1 Teacher Spec |
|
James Naylor |
|
|
April Williams |
Family & Specialists |
|
Johanna Machuca |
Lydia Bigler, Learning Family Teacher |
|
Joe Williams |
Nicole Wrinn, Learning Family Teacher |
|
|
Tracie Cook, Literacy Specialist |
|
|
TBD , Literacy Specialist |
|
Resident Subs |
Melissa Hersey, Math Specialist |
|
Shiloh Peeples |
Anna Lisa Warner, Math Specialist |
|
|
Shaune Abbot, New Teacher Mentor |
|
|
Kara Garruto, New Teacher Mentor |
|
|
Linda Bainbridge, Reading Intervention |
|
|